Co oznacza zniesienie lordozy szyjnej?
Witam.Uciskało mnie w szyji.Miałam tomografie kręgosłupa szyjnego i wyszedł wynik:Zniesienie lordozy szyjnej.Czy to cos złego?Moja praca polega na dzwiganiu.Czy w tym przypadku mogę dzwigać?Nadal mnie uciska ,a chirurg powiedzial ze jestem zdolna do pracy....nie wiem co mam robic w tym przypadku.proszę o pomoc.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Zniesienie lordozy szyjnej może świadczyć o problemie mięśniowym. Sugeruję kontrolę u specjalisty ortopedy który najprawdopodobniej zaleci rehabilitację czyli przede wszystkim ćwiczenia wzmacniające mięśnie stabilizujące odcinek szyjny kręgosłupa.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu