Umiarkowane obniżenie krążka międzykręgowego

witam.uderzylam sie w glowe,a w kręgach szyjnych mnie cos uciskalo co doprowadzało do omdlenia jak ruszałam głowa.dostałam skierowanie na prześwietlenie i wyszedł wynik:umiarkowane obnizenie krązka miedzykręgowego na poziomie C5-C6.czy to coś powaznego?byłam z tym u chirurga i mam pilne skierowanie na tomografie kregosłupa,ale niestety okazało sie ze na tomografie dostane sie dopiero za mies. nie predzej i kazał mi nosic do tego czasu kołnierz.pomocy!!!!

Szanowna Pani,
Podany przez Panią opis RTG może sugerować dyskopatię. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy i neurologa. Wykonanie badania tomograficznego, a nawet rezonansu magnetycznego jest bardzo wskazane.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu