Rezonans magnetyczny kręgosłupa i lordoza
Przeszłam już kilka rehabilitacji,po których nie odczułam poprawy,a l.przeciwb.zażywać nie mogę przez chore jelita. Wynik aktualnego rezonansu: Badanie MR sekwencje SE, FSE obrazy T1-T2-zal w dwóch płaszczyznach wykazało: - lordoza lędźwiowa zachowana; - krążek m-k L5/S1 z cechami odwodnienia i obniżenia wysokości; - tylno prawoboczna wypuklina krążka L5/S1 z modelacją worka oponowego i zwężeniem prawego otworu m-k z możliwością ucisku na korzeń nerwowy; - ostre ustawienie kości krzyżowej

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego. Konieczna jest konsultacja u lekarza neurochirurga w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.