Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego

Witam otrzymałam wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego. "lordoza szyjna zniesiona. Niewielkie okrężne wypukliny krążków mk C5/C6 i C6/C7 z dyskretnym modelowaniem worka oponowego. poza tym krążki m/k o prawidłowej wysokości." Nadmienię, że drętwieje mi ręka w nocy i nie wiem czy to może zespół cieśni nadgarstka czy może spowodowane jest to tymi zmianami w kręgosłupie. Prosiłabym o kilka słów w przypadku interpretacji badania rezonansu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa, które mogą być przyczyną dolegliwości. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.