Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego bez kontrastu
Rezonans magnetyczny - RM kręgosłupa szyjnego bez kontrastu (2014-10-04) Opis badania: Badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w obrazach Tl i T2 zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i osiowych. Lordoza szyjna zniesiona ze zmniejszeniem rezerwy płynowej przed rdzeniem. Osteofitoza krawędzi trzonów szyjnych, głównie tylny Dehydratacja krążków mk w odcinku szyjnym kręgosłupa. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 tylne wypukliny krążków mk z modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem otw

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Wynik badania opisuje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego, które mogą powodować objawy neurologiczne oraz dolegliwości bólowe okolic karku i głowy.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski