Rezonans magnetyczny kręgosłupa u 42-latki

RModc.piers.kręgosł.Wyk.w sekw.T1,T2,STIR,T2SPC:niewielkie prawostr.skrzyw.kręgosł.piersiow.*drob.wyostrz.przed.krawędz,trzon. kręg.niewielkie nagromadz.tkanki tłuszcz.ndopon.tylnej części kanału kręg. spłycaj.nieco rezer. worka opon.niewielkie wielopoziom. zmiany zwyrod.stawów międzywyrost spłycają min.tylną część worka oponow*drobne obwod.uwypukl.pierścieni włókn.krążków Th6-Th7,Th7-Th8,Th8-Th9,Th9-Th10,Th10-Th11 zm. min. spłyc.przed.część worka oponow.bez konf.ze strukt.nerw.Proszę o interpr.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ważny oprócz samego wyniku badania jest kontekst objawów klinicznych. Niemniej jednak opis ten wskazuje na zaawansowana chorobę zwyrodnieniową odcinka piersiowego, która to choroba może powodować ucisk na nerwy rdzeniowe i poważne dolegliwości ruchowe i bólowe. Pozdrawiam.