Wynik badania rezonansu magnetycznego

SE TRANS CENTRALNE WYPUKLENIE krążka miedzykręgowego na poziomie Th9- Th10. Nierówność blaszek sasiadujacych trzonów kręgów Th7-Th8. W trzonach kręgów Th6,Th10 odpowiednio 8mm, 6mm okrągłe o dość gładkich obrysach struktury hyperintensywne w sek. T2 oraz STIR, hypointensywne w sek. T1- obszary najpewniej o charakterze torbielek kostnych.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opis badania wskazuje na liczne zmiany w obrębie piersiowego odcinka kręgosłupa. Wynik badania rezonansem powinien być interpretowany w oparciu m.in o występujące dolegliwości, badanie fizykalne, czy wyniki innych badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.