Rezonans magnetyczny stawów biodrowych
Witam.Robilam rezonans magnetyczny stawow biodrowych wynik:sygnal kosci nie zmieniony,chrzastka stawowa o prawidlowym sygnale bez ubytkow,obrabek stawowy bez uchwytnej patologii w badaniu przegladowym,obustronnie slad plynu w torebce stawowej na poziomie szyjki kosci udowej bardzo prosze o odpowiedz co to oznacza

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Witam,
Wynik rezonansu magnetycznego jest prawidłowy, nie wskazuję na patologię. Proszę jednak pamiętać, że najistotniejsze jest zawsze badanie pacjenta i tylko wtedy, czyli w sytuacji skorelowania badania klinicznego z wynikiem badania obrazowego można podejmować decyzję odnośnie diagnozy i leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu