Przemieszczenie części łękotki nad wyniosłość międzykłykciową
wynik RM przemieszczenie czesci lakotki nad wynioslosc miedzyklykciowa jak w przypadku uszkodzenia o typie raczki od wiadra - horyzontalne zmiany w strukturze wew. rogu przedniego lakotki bocznej (uszk.I/II), chrzastka stawowa z powierzchownymi nierownosciami w tylno dolnej czesci klykcia .przysr.k.udowej dosc znaczna ilosc plynu nadrzepkowo i miedzykrzyzowo torbiel podkolanowa 20mm na 10 mm -czy jest szansa unikniecia zabiegu , nie prostuje nogi do konca

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Witam,
Zmiany, które zostały opisane w rezonansie magnetycznym wymagają bezwzględnego zaopatrzenia podczas artroskopii stawu kolanowego. Obawiam się, że nie uniknie Pan zabiegu.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu