Rezonans magnetyczny z kontrastem a karmienie piersią

Karmię dziecko piersią. Otrzymałam skierowanie na rezonans magnetyczny z kontrastem. Są sprzeczne dane co do okresu, po którym można karmić, 12-24, 24, 36-48. Jak jest faktycznie? Czy kontrast nie wypłukuje się szybciej ja doba? Czy karmiąc po 12-24 godzinach nie uszkodzę dziecku nerek? Czy lepiej zrezygnować z badania?

Lepiej ściągnąć pokarm na 48 godzin lub podać dodatkowo jeśli nie wystarczy, mleko hipoalergiczne np mleko z dopiskiem HA przez tzw trudną butelkę ze smoczkiem z dużym oporem.