Na co wskazuje wynik badania wątroby u 50-latki?
Badanie watroby Na rezonansie z kontrastem wyszło mi podtorebkowa cienkościenna torbiel watroby okolo 13mm 5 lat później a wiec obecnie w tomografii komputerowej opisano w tym samym segmencie wątroby zmiana ogniskowa 1mm ulega kontrastowi do oceny rezonansu Co to znaczy ? Torbiel zmieniła sie? Czy tk z artefaktem?

KOBIETA, 50 LAT 6 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
możliwe jest, że torbiel, którą zobaczono na rezonansie magnetycznym, mogła ulec zmianie (na przykład zmniejszyć się lub zmienić swoje właściwości), lub też zmiana ogniskowa widoczna w tomografii to całkowicie nowa struktura. Alternatywnie, istnieje również możliwość, że opisana zmiana to artefakt, czyli błąd obrazowania, który mógł zostać błędnie zinterpretowany jako zmiana patologiczna.
Zalecamy konsultację z radiologiem, który dokładnie przeanalizuje oba obrazy i opisane zmiany, aby wyjaśnić, czy doszło do istotnych zmian w strukturze torbieli, czy też obserwacje te wynikają z błędów w obrazowaniu lub są nowym problemem zdrowotnym. W niektórych przypadkach może być zalecana dalsza obserwacja lub dodatkowe badania, jak powtórny rezonans magnetyczny, aby uzyskać pełniejszy obraz sytuacji.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-na-watrobie-przyczyny-objawy-leczenie