Wynik MR jamy brzusznej 47-letniej osoby do analizy

hallo. Dzisiaj odebralem wyniki rezonansu magnetycznego jamy brzusznej oto wynik,co teraz. W segmencie 4 watroby podtorebkowo widoczna jest poj drobne torbiel , Natomiast w segmencie 6 prawego płata w dolnej jego częsci, podtorebkowo obecny jest typowo wzmacniający się pokontrastowo naczyniak wielkości 12mm. Podobnego charakteru ognisko stwierdza sie w segemncie 5 wielkości 7-8mm i segmencie 2 lewego płata wielkości 16mm Poza tym wątroba w badaniu niepowiększona, o jednorodnym sygnale.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji medycznych na temat pacjenta aby móc zalecić odpowiednie postępowanie, poznanie występujących dolegliwości oraz objawów w bezpośrednim badaniu lekarskim. Sądzę, że konieczna będzie dalsza obserwacja, ale tego typu zalecenia można jedynie określić po zebraniu wszystkich dostępnych informacji.