Rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych i planowanie ciąży

Witam. Mam mały dylemat z tabletkami antykoncepcyjnymi. Od ok. 10 lat ciagle biore tabletki anty..., aktualnie jest to Qlaira. Moje miesiaczki od poczatku byly nieregularne, pojawialy sie co 3/4 miesiace. Lekarz zdiagnozowal u mnie typowy przykład PCOS i zlecil przyjmowanie tabletek. Mam 29 lat i za ok. 2 lata chcialabym starac sie o pierwsze dziecko. Prosze mi doradzic czy lepiej dla mnie bedzie nadal zazywac tabletki czy z nich calkowicie zrezygnowac. Co byloby dla mojego zdrowia lepsze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli miała Pani zdiagnozowane PCOS, to niestety nie uzyska Pani na forum odpowiedzi na swoje pytanie. Wskazany kontakt z ginekologiem, USG ginekologiczne z oceną jajników, badania hormonalne.