Zmiana tabletek antykoncepcyjnych u 40-letniej kobiety

lekarz zmienil mi tabletki mowiac iz sa starymi tabletkami mam 40 lat i qlaira beda lepsze ale na forum czytam iz sa one dla wielu osob nieodpowiednie gdyz sa czeste plamienia uplawy i inne i od tych starych microgynon 21 mam owlosienie ,nie ukrywam iz qlaira sa bardzo drogie jak dla mnie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, qlaira zwiera gestagen IV generacji, który powoduje zdecydowanie mniej działań niepożądanych, niż preparaty zawierające gestageny wcześniejszych generacji. Decyzja należy do Pani,który preparat chce Pani stosować. Pozdrawiam.