Jakie są skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych Regevidon?

chcialabym sie dowiedziec czy tabletki antykoncepcyjne REGEVIDON sa dobre ? wlasnie zaczne je brac po raz pierwszy gdyz lekarz zmienil mi je po tym jak przyjmowalam MARVELON 6lat. powodem sa bole glowy i przybieranie masy ciala. czy te tabletki nowe nie beda powodowaly bolow glowy i przybierania na wadze ? AGNIESZKA

Magdalena StusiĹska

Objawy niepożądane przy występowaniu których należy odstawić lek to: nadciśnienie tętnicze, objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, zaburzenia krążenia mózgowego, żółtaczka z zastoju żółci, zmiany stężeń lipidów w osoczu, ciężkie lub nietypowe bóle głowy, nietypowe migreny, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, mlekotok, guzy piersi lub macicy.
Niestety, ten lek także może powodować przybieranie na wadze i bóle głowy.
Objawy mniej poważne, przy występowaniu których nie jest konieczne odstawienie leku: nudności, wymioty, ból głowy, tkliwość piersi, zmiany masy ciała lub libido, nastrój depresyjny, trądzik, łojotok, nadmierne owłosienie, plamiste brunatne przebarwienia skóry, grzybica pochwy, podrażnienie oka przez szkła kontaktowe.