Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rodzaj leczenia a interpretacja RTG kręgosłupa

Witam! Dziś odebrałam wynik badań rtg kręgosłupa szyjnego opis osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgów C5-C7.Zwężenie przestrzeni międzykręgowych C5-C6,C6-C7 .Przy długim chodzeni bola mnie nogi i puchną nosząc zakupy bola mnie ramiona .Proszę o wyjasnienie jakie winno być leczenie, Za odpowiedz bardzo dziękuję pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podany przez Panią wynik RTG wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Najprawdopodobniej jest to zatem przyczyna dolegliwości bólowych ramion. W ramach leczenia wskazana jest rehabilitacja a w przyszłości być może także leczenie operacyjne. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem neurologiem, który Panią zbada. Taki wynik zdecydowanie nie tłumaczy jednak obrzęku kończyn dolnych po wysiłku. Towarzyszący temu ból wskazuje raczej na niewydolność żył kończyn dolnych. Wskazane jest zatem wykonanie badania USG doppler naczyń kończyn dolnych i konsultacja chirurga naczyniowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy