Rokowania dla osoby z przewlekłą niewydolnością wątroby zdekompensowaną, cukrzycą insulinozależną

witam , jakie rokowania ma człowiek lat 63 z przewlekłą niewydolnością wątroby zdekompensowaną, cukrzycą insulinozależną, otyłością trzewną, uszkodzeniem mięsnia sercowego sf NYHA III, dużym stężeniem białka w moczu, utrwalonym migotaniem przedsionków, przewlekłą niewydolnością serca lewo i prawo komorową?

Wszystko zależy od stanu obecnego. Jeżeli leży na intensywnej terapii to stan jest bardzo ciężki. Jeżeli to tylko opis człowieka funkcjonującego, to stan jest też ciężki ale znacznie lepszy niż tego z OIOM-u. Rokowanie ogólnie niepomyślne.

Równe ważne.
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli