Rokowania przy wyniku z badania histopatologicznego wycinka zmiany żołądka

Witam, proszę o rokowania przy wyniku z badania histopatologicznego wycinka zmiany żołądka. "Rozpoznanie kliniczne polipowata zmiana w antrum. Miejsce pobrania antrum. Rozpoznanie patomorfologiczne: fragmenty błony śluzowej żołądka z obecnością przewlekłego nacieku zapalnego dużego stopnia(+++/+++)o aktywości dużego stopnia(+++/+++)z mataplazją jelitową."Test na Helicobakter ujemy, NLPZ- nie stosowała.Jakie są rokowania? Zmiana diety?

Mam za mało danych abym mógł powiedzieć coś autorytatywnego! Szczegóły proszę omówić ze zlecającym/wykonującym badanie lekarzem prowadzącym! z.żurawski