Ropiejące i łzawiące oczy u 8-miesięcznego dziecka

Córka 8 miesięcy od urodzenia ma ropiejące i łzawiące oczko.Mamy skierowanie i umówiony zabieg na przetykanie kanalika łzowego.Moje pytanie jest takie:Czy jeśli nie zdecydujemy się na zabieg to z czasem to samo minie?Czy wówczas jest ryzyko uszkodzenia wzroku dziecka jeśli nie przetkamy kanalika?Strasznie boję się tego zabiegu,masuje oczko,przemywam solą fizjologiczną,świetlikiem,co jeszcze mogę zrobić żeby jej pomóc?Każdy okulista pokazuje mi inaczej jak to masować,nie wiem jak jest poprawnie.

U okulisty. Bez tego może dojść do powikłań..Trudno powiedzieć czy to minie samo. Raczej nie.