Ropienie oka u niemowlęcia

Witam, 11miesięcznej córeczce od Wigilii ropieje lewe oczko. Przemywam je rumiankiem i solą fizjologiczną ale nie pomaga. Córka nie ma kataru, oczy nie są zaczerwienione ani obrzęknięte. Dodam, że kilka dni wcześniej mi również oczy zaczęły ropieć. W tej chwili jesteśmy w niewielkiej miejscowości, gdzie akurat 'szaleje' ospa i obawiam się wizyty w lokalnej przychodni. Z góry dziękuję za odpowiedz. A.

Witam,
oczka należy przemywać samą solą fizjologiczną, nie rumiankiem ponieważ jest silnym alergenem i może nasilać stan ropny.
To najpewniej infekcja wirusowa i powinna przejść w ciągu kilku dni, jeżeli jednak ropienie nie ustąpi w ciągu 7 dni proponuję kontakt z lekarzem okulistą