Ropienie palca u nogi a wizyta u chirurga

Niedawno przy dużym paznokciu u nogi miałam rope, była taka duża gula, pękło. Teraz znowu mi się to robi, boli, że nie można stanąc na tego palca, ropa się zbiera znowu. Stosowałam maść z antybiotykiem, moczyłam palec w gorącej wodzie, niestety to nic nie daje. Czy konieczna jest wizyta u chirurga? Jak narazie ta gulka nie jest duża, jest zaczerwienione, ropa się zbiera i boli przy chodzeniu.

Witam.
Najprawdopodobniej jest to wrastający paznokieć. Wizyta jest konieczna, gdyż trzeba usunąć fragment paznokcia, który wrasta, wraz z kawałkiem jego macierzy. Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu i nie jest bardzo bolesny. Póki co zamiast maści polecam moczenie w szarym mydle 2 x dziennie po pół godziny. I konsultację chirurgiczna. Pozdrawiam