Narośl pod paznokciem

Witam! Mam pewien problem z dużym palcem u nogi, ponieważ zrobiła mi się już od jakiegoś czasu narośl skóry wychodząca spod paznokcia. Oto zdjęcie: http://zapodaj.net/4402e0e662a2.jpg.html Palca aktualnie moczę w mydlinach z szarego mydła każdego dnia. I od półtora tygodnia mam opuchniętą stopę, ale tylko jedną. Martwi mnie ta opuchlizna. Ponadto mam anemię i jestem w 5 miesiącu ciąży. Bardzo proszę o poradę i dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

W tym przypadku radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Stan palucha przedstawiony na zdjęciu zapewne wynika z istnieniem wrastającego paznokcia. Guzek jest następstwem przewlekłego stanu zapalnego, powstałego na skutek drażnienia przez wrastający paznokieć i jest tkanką ziarninową. Wrastający paznokieć leczy się zabiegowo wykonując odpowiednią plastykę palucha wycinając rąbek naskórkowy, część paznokcia i macierzy paznokcia. Zabieg można wykonać w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym.