Jak miałoby wyglądać leczenie chirurgiczne wrastającego paznokcia?

Witam. Kilkanaście lat temu miałam wrastający paznokieć. Gdy rana się zagoiła zaczął Mi rosnąć drugi osobny paznokieć. Znajduje się z boku,pionowo rośnie tak jak włosy na skórze ku górze. Przycinałam go. Kiedyś go wyrwałam imiał długość 4 cm,tak jak by okalał Mi palec i miał wyjść drugim bokiem. Wyrósł ponownie. Tylko zaczół Mnie bardziej bolec. Jak miało by wyglądać leczenie chirurgiczne? POMOCY.

W takim wypadku wykonuje się plastykę takiego paznokcia wycinając klin zawierający fragment nieprawidłowego paznokcia, rąbek naskórkowy oraz fragment macierzy paznokcia. Miejsce po wyciętym klinie zszywa się. Szwy usuwa się po około 2 tygodniach od zabiegu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, ambulatoryjnie.

Witam. Podejrzewam iż wykonana została klinowa resekcja paznokcia lecz bez wycięcia jego fragmentu macierzy. Trzeba koniecznie resekować ten fragment paznokcia wraz z macierzą - samo usunięcie tego fragmentu paznokcia skończy się nawrotem problemu.