Rozbijanie kamieni nerkowych u 28-latki

Witam. Mam zdiagnozowaną kolkę nerkową z kamieniem ok.9mm. Był raz rozbijany jednak to nic nie dało. Mają mi w szpitalu założyć cewnik wewnętrzny typu JJ zawinięte. Ma on odciążyć nerkę tylko co z tym kamieniem? Mam się zapisywać na kolejne rozbijania. Znajmy mówił że 5 raz mu rozbijali mniejszy złóg i nic nie dało. Czy jest jakaś metoda która mógłbym zasugerować lekarzowi aby pozbyć się tego szybciej albo wręcz od ręki? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem- o Pani obawach i wątpliwościach. Jest szansa, ze je rozwieje, wytłumaczy lub weźmie pod uwagę i zmodyfikuje tryb leczenia. Dodatkowo jeśli to do niego się Pani z tym zwróci, to ma szanse to zwiększyć zaufanie w relacji z nim, a tym samym poprawić komunikację.

Dzień Dobry Panu,

Chciałabym Panu przekazać pozytywne rozwiązanie...

Nie pozostaje Panu nic innego, jak zaufanie lekarzowi prowadzącemu Pana.

Decyzje w sprawie rodzaju leczenia, lekarz podejmuje bardzo indywidualnie.
Zawsze może Pan zapytać lekarza, czy jest i czy byłaby dla Pana skuteczna jakaś nowoczesna metoda.

Życzę Panu skuteczności w leczeniu,
Irena Mielnik-Madej