Jaka będzie metoda usunięcia kamieni?

Witam. Mam 64 lata. Usunięto mi kamień z przewodu metodą operacyjną w roku 1985. Po paru latach zaczęły się tworzyć nowe złogi i od lat rozbijam powstające kamienie. W kielichu dolnym prawej nerki mam złóg 17 mm i drobne złogi 7 i 6 mm. po rozbiciu jednego większego. Chcialabym zapytać do jakiej metody mogę być zakwalifikowana teraz ? czy metoda RIRS była by możliwa?

Lek. Michał Lenard

O wyborze metody leczenia musi zdecydować lekarz prowadzący, który zna Pani stan kliniczny. Pozdrawiam!