W grupie kielichów dolnych nerki lewej widoczny prawdopodobnie złóg 5-6 mm ew. zwapnienie w miąższu

Dzień dobry. Proszę o komentarz do n/w wyniku " w grupie kielichów dolnych nerki lewej widoczny prawdopodobnie złóg 5-6 mm ew. zwapnienie w miąższu. Poza tym nerki bez widocznych ewidentnych cech złogów". Czy taki kamień należy "rozbić" czy też jest on zbyt mały i na razie nie podejmować żadnych działań. Dziękuję za informacje

witam,
jeżeli nie ma Pan żadnych objawów kamicy - można go pozostawić, można też rozbić go metodą ESWL
Decyzję zostawiam lekarzowi prowadzącemu, istotne jest badanie ogólne i osad moczu