Rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami

Mam ok 50 lat i pojawił się problem z brzuszkiem – nie wiadomo czemu rośnie. Ćwiczę ale to nie powoduje spadku masy, a jedynie ją utrzymanie. Nadwaga to ok 10 kg (zgodnie z BMI ok 15kg). Oczywiście jem rozsądnie ale pewnie za dużo – trudno się powstrzymać. Chciałbym skorzystać z zabiegu rozbijania tłuszczu ultradźwiękami – czy ten zabieg sprawdzi się w moim przypadku? Ewentualnie jaki zabieg może mi pomóc …

Szanowny Panie,
odpowiem Panu tak..wiele zależy jak duże są Pana oczekiwania co do korekty obwodu.Medycyna estetyczna ma wiele sposobów na redukcję miejscowych otłuszczeń.Jednym z nich sa ultradzwieki,kolejnym kriolipoliza.Na uwagę zasługuje też zabieg intralipoterapii / tzw lipolizy iniekcyjnej/ tkanki tłuszczowej.W tej metodzie ostrzykuje się tkankę tłuszczową preparatami osmotycznie czynnymi /okolica:brzuch to 2lub 4 ukłucia/.By dobrać własciwy sposób postępowania w Pana przypadku sugeruję konsultację u lekarza medycyny estetycznej.Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania zapraszam.

Witam aby dobrac odpowiedni zabieg dla Pani skóry, należy udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze najlepsze efekty, często przy takim problemie stosuje się lipolizę iniekcyjną.

Trudno jest ocenić nie widząc Pana. Metody lipolizy iniekcyjno-kawitacyjnej oraz HIFU wykorzystujące ultradźwięki mają udowodnioną skuteczność i zapewne mogą pomóc również w Pana przypadku. Możliwa też jest zapewne metoda lipolizy iniekcyjnej, gdzie wstrzykiwane detergenty w tkankę tłuszczową powodują obumarcie komórek tłuszczowych lub kriolipolizy (działanie zimna). Żeby jednak dobrać lub zaproponować metody dobre dla Pana, musi być Pan zbadany przez lekarza i muszą zostać wykluczone przeciwwskazania.

Z mojego doświadczenia nie. Wszystkie rodzaje zabiegów lipolitycznych działają świetnie, ale w przypadku osób z prawidłową masą ciała, u których są małe partie zlokalizowanego tłuszczu. Rozwiązaniem może być urządzenie Body Sculptor, które jest dedykowane dla osób z nadwagą, ale dopiero zaczynamy testować go w naszej klinice. Proszę o kontakt za 2-3 miesiące. Na razie proszę skorzystać z pomocy dobrego dietetyka i ćwiczyć, ponieważ zabiegi lipolityczne są drogie i raczej nie przyniosą spektakularnego efektu.

Dzień dobry,

nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę są raczej dodatkiem a nie terapią zasadniczą przy nadwadze - w pierwszej kolejności proponuję wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam