Jak leczyć skutecznie te bóle lędźwi?

Od 7 miesięcy zmagam się z bólami w okolicach lędźwi, już 3 razy kończyłem turnus fizykoterapi (lampa solux, prądy tens, magnetronik, ultradźwięki). Przyniosło to poprawę, w międzyczasie robione miałem MRI kręgosłupa. Wynik: Zniesienie lordozy lędźwiowej, lumbalizacja trzonu s1, na poziomie L5-s1 dehydratacja i obniżenie wysokości krążka, przepuklina tylna centrzalna na 7 mm oraz impresja na worek oponowy i korzenie nerwowe. Moje pytanie. Co można z tym zrobić? Mam zalecony basen, wzmacnianie mięśni grzbietu, mam uważać na dźwiganie oraz jeszcze zwolnienie na miesiąc potem mam wrócić do pracy. Tylko zdziwiło mnie to, że nic konkretnego się nie dowiedziałem. Ostatnio miałem ból nawet przy schylaniu się po klocki dla dziecka. Boję sie że to może być za mało a nie chcę żeby było gorzej niż teraz. (służę w wojsku)

Witam, polecam terapię manualną/osteopatię, która znajdzie przyczynę bólu, która nie zawsze znajduję się kręgosłupie. Często mimo tragicznego wyniku badań obrazowych pacjenci nie czują żadnych dolegliwości związanych z wynikami badania. Dlatego tak ważna jest diagnostyka, a w Pana przypadku diagnostyka funkcjonalna.