Rozdrapanie znamienia barwnikowe

Witam mam pytanie czy jak sie np człowiek podrapie paznkciem tam gdzie jest pieprzyk to moze mu cos byc.Np mam w uchu i sie podrapałem na uchu ale pieprzyk jest taki sam jak był.Moje pytanie zatem brzmi czy od podrapania sie pieprzyka mozna rozwalic.I czy mozna zdrapac pieprzyka nie wystajacego.

Proponuję zglosić sie do dermatologa lub innego specjalisty (np.chirurga onkologa) , który oglasza się w zakresie badania dermatoskopowego badania znamion skornych. zż