Różne dolegliwości przedmiesiączkowe

Dlaczego jest tak,ze nie zawsze przed miesiaczka mam te same objawy? Czasem bardzo bola mnie piersi,a czasem nie czuje zadnego dyskomfortu z ich strony. Czasem tydzien przed okresem pojawia sie tradzik, a czasem wcale tego objawu nie obserwuje. Czasem mam lekkie klucia jajnika w okresie owulacji,innym razem nie czuje nic. Czy to moga byc problemy hormonalbe? Ostatnie badania pokazaly ze mam podwyzszona Prolaktyne (60 jedn.), ale akurat w tym cyklu nie bolaly mnie piersi. Czy mam powody do obaw??
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Jacek Tulimowski
Dr n. med. Jacek Tulimowski Ginekolog, Warszawa
71 poziom zaufania

Wskazana diagnostyka hormonalna oraz leczenie hiperprolaktynemii. Proszę pamiętać że nie każdy cykl jest owulacyjny i stąd różne samopoczucie w różnych cyklach.

Lek. Beata Sterlińska-Tulimowska
Lek. Beata Sterlińska-Tulimowska Ginekolog, Warszawa
75 poziom zaufania

Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże hormonalne. Nie wiem czy były robione inne badania czy tylko prolaktyna. Wskazana wizyta u ginekologa w celu leczenia hiperprolaktynemii.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty