Różne wyniki badań na toksoplazmozę

obecnie jestem w 20 tc ,w 9 /10 tc robiłam badania na toxoplazmoze ,lekarz powiedzial ze wszstko jest dobrze ,natomiast teraz polozna srodowiskowa nakazala mi te badanie powtorzyc bo sa niepokojace . Nie wiem sama co zrobic .. Bardzo prosze o interpretacje tych wnikow : Toxo IgM 0,326 TBI wynik ujemny , Toxo IgG 356,7 UJEMNY

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wyniki poziomu przeciwciał zarówno w klasie IgM jak i IgG są ujemne (w oparciu o zamieszczony przez Panią wynik, gdyż normy mogą się różnić pomiędzy laboratoriami). W takiej sytuacji nie ma konieczności powtarzania badań. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza prowadzącego ciążę.