Różnice pomiędzy rekonstrukcją wiązadeł sposobem Biosteon a Aperfix

Witam, Chciałbym uzyskać informację czym różni się rekonstrukcja więzadeł krzyżowych sposobem BIOSTEON ST-G F-7 od sposobu APERFIX ST-G FI 9/10. Czy dobrze myślę, że jedno więzadło jest sztuczne, a drugi pobierane z własnej tkanki ?

Różnice są czysto techniczne. Wynik bardziej zależy od doświadczenia chirurga w operowaniu daną metodą. W obu przypadkach implanty te służą do zamocowania przeszczepu ze ścięgna mięśnia półścięgnistego i smukłego. Czyli w obu przypadkach przeszczep z własnych tkanek (lub tkanek pobranych od dawcy). Takie pytania należy jednak zawsze zadawać lekarzowi operującemu.