Co to jest zespół Polanda?

Witam. Mam pytanie do Pani dr. Agnieszki Barchnickiej. Zainteresował mnie artykuł na temat rekonstrukcji piersi. Jestem  mężczyzną w wieku 35 lat mam wrodzony zanik mięśnia piersiowego większego zwany "Zespołem Polanda." Pytanie w związku z tym czy jest możliwa rekonstrukcja piersi np: przeszczepiając jakiś skrawek mięśnia z innej części ciała tak żeby po zabiegu mógł on normalnie funkcjonować?  Proszę o odpowiedź .....Dziękuje

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

W Pana przypadku gorąco polecam konsultację u chirurga plastycznego, który oceni stopień nasilenia wady i zaproponuje Panu najlepszy i najmniej obciążający sposób leczenia. Proszę także pamiętać o tym, że zespół Polanda czasami współistnieje z szeregiem zaburzeń ze strony innych narządów, szczególnie układu krwiotwórczego. Dlatego też konieczna jest regularna kontrola lekarska.