Czy, jeśli mam zespół Polanda, lekarz pokieruje moim leczeniem?

Dzień dobry!

Chciałam się zapytać, do jakiego najpierw lekarza powinnam się zgłosić, by mógł u mnie stwierdzić zespół Polanda? Czy wystarczy jakikolwiek ginekolog? Czy po stwierdzeniu zespołu Polanda lekarz sam mnie dalej pokieruje - chcę walczyć o pieniądze z nfzu na rekonstrukcję)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zespół Polanda jest rzadkim zespołem wad wrodzonych, na który składają się: jednostronna hipoplazja lub aplazja mięśni klatki piersiowej i brodawki sutkowej, krótkopalczastość i zrosty palców (syndaktylia) po tej samej stronie. Zespół jest bardzo rzadki stąd niewielu lekarzy miało kontakt z tym problemem.
Operacja plastyczna piersi może być refundowana przez NFZ, jednakże czas oczekiwania może być nawet kilkuletni. Najczęściej takim problemem zajmują się chirurdzy plastyczni, stąd proponuję skonsultować problem bezpośrednio z chirurgiem plastycznym.

Redakcja abcZdrowie.pl