Różnice w normach przy interpretacji badania AChRAb

Dzień Dobry! mam zapytanie, mianowicie jak to jest z interpret. badań analitycznych - jeżeli każde laboratorium ma swoje normy , to jak mam rozumieć , różnicę w normach pomiędzy laboratoriami ?? ( wg jednego lab. nie jestem chory, zaś wg drugiego jestem?? - to ma sens? , gdzie ta wiargodność?? - bardzo proszę interpr. AChRAb ( p./c.p.r. acetylocholiny) wynik 0.44 wart. ref. 0-0,4 Jedn.nmol/L.Pozdrawiam i dziękuje !

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest nieznaczne podwyższenie wartości w jednym z laboratorium można powtórzyć dane badanie w tym samym laboratorium. Natomiast co do rozpoznawania choroby konieczne jest poznanie objawów występujących u pacjenta. Proponuję powtórzyć badania w jednym z laboratoriów i wtedy udać się do lekarza prowadzącego.