Różnice w tabletkach antykoncepcyjnych Mywy i Yaz

Mam pytanie. Czy tabletki antykoncepcyjne o nazwie MyWy (są to zamienniki tabletek YAZ) są w pewnym sposób gorsze? Czy zaminniki nie róznią się niczym prócz ceny i nazwy? Skład i w jednych i w drugich tabletkach jest ten sam.

Aleksander Ropielewski

Różnice są subtelne i wynikają z innych substancji pomocniczych. Może to się wiązać z innym wchłanianiem i efektami ubocznymi leku natomiast nie powinno mieć wpływu na skuteczność antykoncepcyjną.