Różnice w ustaleniu wieku ciąży

Rozne opinie 2 lekarzy, prosze o odp gdyz b. sie denerwuje. ok10-13.12.2013 OM, cykle raczej nie regularne ok33 dni, 14.01 test pozytywny (słaby). 15.01 lekarz widzial maly pecherzyk ok4 mm, 22.01 widzial pecherzyk 9mm z ciałkiem żółtym. 30.01 stwierdzil ze wg niego to 7 tydz, brak zarodka- nic z tego nie bedzie.30.01 inny lekarz mnie zbadal i pecherzyk 15mm z cialkiem zóltym bez zarodka. z USG 4 tydz6dni. Czy mozliwa taka roznica wieku ciazy? czy brak zarodka w tym terminie wrozy puste jajo?

Jeśli brak zarodka w badaniu USG w 4-5 tygodniu ciąży (a taki wynik jest chyba najbliższy prawdy) to jeszcze nie świadczy o tym, że ten zarodek za 2-3 tygodnie nie zostanie zauważony. Oczywiście radziłbym jeszcze wykonać oznaczenie beta-hCG we krwi celem bliższej interpretacji rozwoju i czasu ciąży.