Różnice w ustaleniu wieku ciąży w USG i według ostatniej miesiączki

Witam dzisiaj bylam u lekarza prywatnie z miesiączki wynikało że jest to 8 tydz ciąży jednak z USG wynika ze jest to 5 tydzień ciąży czemu jest takie opóźnienie i w którym tyg powinno być widać serduszko (bo jeszcze nie widać ) następną wizytę mam na początku grudnia

Witam,
USG jest metodą dokładniejszą we wskazywaniu wieku ciążowego zarodka/płodu.
Zarodek powinien teoretycznie być widoczny w USG po 5 i pół tygodniach od ostatniej miesiączki.
To, czy uda się go uwidocznić, zależy jednak m. in. od aparatu, na którym wykonywane jest badanie

pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania USG jest zazwyczaj bardziej dokładny niż wynikający z metody kalendarzykowej. Pierwsza ocena serca jest możliwa około 12-14 tyg ciąży. Proszę się zgłosić na kolejną wizytę w grudniu według ustaleń ginekologa. Pozdrawiam