Nieregularne miesiączki i różnica wieku płodu w badaniach USG i betaHCG

W związku z delikatnymi jasnobrązowymi plamieniami poszłam dzisiaj na USG. Krwawienia nie ma, ale zaniepokoiło mnie to, że 21.08 robiłam beta hcg i wyszło na nim że jestem w 5 tygodniu. Dzisiaj na USG (jest 2 tygodnie później) lekarz powiedział, że płód wygląda na 5 tydz. Dodam, że miesiączki miałam nieregularne 30-36 dni. Czy może mieć to jakieś przełożenie na wyniki, które otrzymałam? (beta i USG?)
KOBIETA ponad rok temu

Zioła na menopauzę

Z przykrymi objawami przekwitania można poradzić sobie naturalnie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie zioła warto stosować przy menopauzie. Na ten temat wypowiada się dr Grzegorz Południewski, ginekolog.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Najbardziej wiarygodny jest wiek ciążowy określony na podstawie badania USG. Jednak wykonane badanie powinno być około 10 tygodnia by pomiar CRL (odległości ciemieniowo-siedzeniowej) był jak najbardziej dokładny.
Na jego podstawie ustalany jest termin porodu.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Tak z nieregularnych miesiączek /po zajściu w ciążę/ może wynikać dysproporcja wieku ciąży ustalona z HCG i po badaniu USG. W tym wypadku ocena USG jest dokładniejsza

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty