Miesiączka co dwa miesiące a wiek ciąży

wedlug usg jestem w 7 lub 8 tyg ciazy.... ostani raz mialam 9 lipca miesiaczke, od 15 roku zycia mam nieregularne miesiaczki cykl co 2 miesiace czyli 60 dni.... czy jest mozliwosc ze to jest wczesniejsza ciaza????? tylko niepokoi mnie taki duzy pecherzyk . prosze o pomoc... dziekuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najbardziej wiarygodną metodą oszacowania wieku ciążowego, jest jego ustalenie na podstawie parametrów uzyskanych w badaniu USG. Na tej podstawie także wyliczany jest termin porodu.
Reguła Naegelego w przypadku nieregularnych miesiączek ( a za takie należy uznać miesiączki co 60 dni) nie sprawdza się.