Co oznacza wynik badania CRL w 7. tygodniu ciąży?

Wymiar crl w 7 tygodniu i 1 dzien ciazy wynosi 7.6 mm a lekarz obliczyl crl ze wiek ciazy 6 tyg 2 dni. A gs 18.1 mm i 6 tyg i 0 dni . czy sie zgadza? miesiaczki 28-31 dni. nie krotsze, nie dluzsze

Lek. Tomasz Budlewski

Przy regularnych cyklach dzień porodu oblicza się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki natomiast przy nieregularnych na podstawie pierwszego usg