Wyniki wieku ciąży według USG i ostatniej miesiączki

Witam. Wg miesiączki jestem w 9 tyg. ciąży. 29.12.14 byłam pierwszy raz na usg (był to 6 tydz.), widać było tylko pęcherzyk ciążowy i ciałko żółte. Wczoraj byłam kolejny raz (czyli w 9 tyg.) na usg. Lekarz stwierdził, że zarodek się nie rozwija i jest na etapie 6 tyg. Prawdopodobnie ciąża jest obumarła. Mam za tydz. przyjść na usg. 1 cykl przed ciążą zatrzymał mi się okres, dostałam go w 40 dc po luteinie. Potem brałam clostilbegyt i zaszłam w ciążę. Czy możliwe, że ciąża jest młodsza?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wiek ciążowy ocenia się na podstawie Pierwszego dnia ostatniej miesiączki potwierdza się go w USG. Jeżeli USG nie wykazuje rozwoju płodu może dojść do poronienia. Proszę stosować się do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam