Różnice w wynikach badań na toksoplazmozę

Witam, moje pytanie dotyczy toksoplazmozy. 1,5 miesiąca temu i 4 tygodnie temu robiłam badania w szpitalu zakażanym powyższe badanie Toxo IgG i pierwszy wynik 85, drugi 45 jednostki Ul/ml, Toxo IgM ujemny. 2 dni temu robiłam badanie znowu w innym moim szpitalu i Toxo IgG wyszło mi 4257 jednostki U/ml, Toxo IgM ujemny. Faktem jest, że te dwa laboratoria mają różne aparaty analityczne, ale czemu taka różnica?jak można to wytłumaczyć?te wyniki mają inne jednostki, dlaczego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dlatego, że stosowane są różne metody oznaczania przeciwciał.
Powyższe wyniki nie powinny być ze sobą porównywane z uwagi na różne metody oznaczenia, jednostki i zakres norm laboratoryjnych.