Różowa krew jako skutek uboczny tabletek antykoncepcyjnych

dobry wieczoe mam powazny problem od 4 tyg stosuje tabletki antykoncepcyjne carazette okres dostala spoznion po stosowaniu tych tabletek okres dostalam 21 wrzesnia a skaczyl sie 29 trwal troche duzej niz zawsze bo zawsze trwal 4-5 dni. ale do sedna sprawy teraz przy zalatwianiu sie przy odcieraniu widze takie cos jak by krew tylko ze jest ona jak by rozowa i nie wiem co sie dzieje czy to skutki uboczne tych tabletek czy poprostu cos sie dzieje prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane plamienie może być skutkiem ubocznym antykoncepcji. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.