Rozpoczęcie stosowania antybiotykoterapii trzy dni po stosunku przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne yasmin. Dziś (wtorek) dostałam antybiotyk, który obniża działanie tabletek anty. Czy mogę wziąć antybiotyk skoro ostatni stosunek z chłopakiem odbyłam w niedzielę? Czy ten stosunek z niedzieli jest zabezpieczony? Czy antybiotyk nie działa wstecz? Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie antybiotyk nie działa wstecz. Sądzę, że w tym momencie konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji.