Rozpulchniona szyjka macicy i biały śluz a ciąża

Dzień dobry,
piszę do Pani, ponieważ od 2 miesięcy staramy się o dziecko. Pierwszy miesiąc to miesiąc, w którym nie prowadziłam żadnych obserwacji, nawet nie zaglądałam do kalendarzyka, ale w drugim miesiącu zaczęłam się bardzo interesować. Stosuję kalendarzyk, obserwuję swoje ciało, zmiany, które zachodzą w moim organizmie.
Tak więc jest to 24 cykl: szyjka macicy jest miękka, rozpulchniona, otwarta; śluz jest biały, lepki. Mam duży apetyt, nie bolą mnie piersi, co zawsze było objawem zbliżającej się miesiączki. W 22 cyklu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny.
Mam w związku z powyższym pytanie - czy to są objawy, że jestem w ciąży, czy raczej nie?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Objawy, które Pani podała są nieswoiste i na ich podstawie nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest Pani w ciąży.

Zmiany w części pochwowej szyjki macicy i ścianach pochwy pojawiają się w pierwszych 6-8 tygodniach ciąży, struktury te stają się purpurowe.

Test ciążowy należy wykonywać po ok. 2 tygodniach od stosunku, wówczas wynik jest bardziej wiarygodny.

Redakcja abcZdrowie.pl