Rozregulowany cykl a wykluczenie ciąży

Okres trwal od 3.12 do 6.12-byl skapy, po czym 10.12 pojawilo sie ponownie krawienie trwajace niecaly dzien. 12.12 pojawilo sie ponownie krwawienie o brunatnej barwie,ktore trwa do teraz z lekkim bolem podbrzusza.Mialam robione USG i wszystko ponoc jest w porzadku natomiast ginekolog nie wie czym to jest spowodowane (raczej wyklucza ciaze).Co moze byc przyczyna i jakie badania powinna mi jeszcze wykonac?Mam regularne cykle (30dni)a diagnoza wg. tej Pani jest rozregulowanie cyklu.Czy jest trafna?

Witam! Jeśli w usg przezpochwowym nie zostały uwidocznione żadne nieprawidłowości (mieśniaki macicy, torbiele jajników), raczej nie ma powodów do niepokoju. Tego typu krwawienia mogą wynikać z wahań równowagi hormonalnej spowodowanej np. przez stres, przemęczenie czy infekcje.