Rozwarcie pochwy wynoszące 0,5 cm i twardy brzuch w 27. tygodniu ciąży

Witam, przy ostatniej wizycie u ginekologa okazało się, że mam 0.5 cm rozwarcie. Jestem w 27 tc i dość często pojawia się twardnienie brzucha od samej góry do podbrzusza, oraz kłucie które czasami nie pozwala normalnie funkcjonować. Lekarz kazał mi leżeć i brać 3x dziennie nospę, ale nawet to nic nie daje. Czy jest się czego obawiać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy oraz zastosowane leczenie mogą świadczyć o ryzyku porodem przedwczesnym. Proszę zatem starać się leżeć/odpoczywać i regularnie brać leki zalecone przez specjalistę ginekologa.