Rozwarcie pochwy wynoszące 0,5 cm i twardy brzuch w 27. tygodniu ciąży
Witam, przy ostatniej wizycie u ginekologa okazało się, że mam 0.5 cm rozwarcie. Jestem w 27 tc i dość często pojawia się twardnienie brzucha od samej góry do podbrzusza, oraz kłucie które czasami nie pozwala normalnie funkcjonować. Lekarz kazał mi leżeć i brać 3x dziennie nospę, ale nawet to nic nie daje. Czy jest się czego obawiać?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy oraz zastosowane leczenie mogą świadczyć o ryzyku porodem przedwczesnym. Proszę zatem starać się leżeć/odpoczywać i regularnie brać leki zalecone przez specjalistę ginekologa.