Rozwój małego dziecka

witam moja corka urodzila sie 11 stycznia wazy 7300 i ma 66cm, prosze mi powiedziec czy dobrze sie rozwija jesli bawi sie zabawkami chwyta je raczkami ciagnie wszystko do buzi podobaja jej sie zabawy w raczka znaczka lubi sie hustac, bawic zabawkami na stojaczku. potrzfi przekrecic sie na boki na brzuszek za pomoca, jak trzyma sie ja za raczki unosi glowe sztywno siada tez sztywno glowke ma, ostatnio jak podnosze ja za raczki do siadania wstaje na proste nozki i stoi kilka sekund,czy to dobrze?

Witam,
Z Pani opisu wynika, że córka rozwija się prawidłowo pod względem motoryki, uwzględniając normy rozwoje dla dzieci 5-6 miesięcznych. Czy coś konkretnie Panią niepokoi w rozwoju córeczki? Proszę nie próbować przyspieszać nauki chodzenia i stania. Dzieci naturalnie rozwijają te umiejętności w odpowiednim dla siebie czasie, kiedy mięśnie są już wystarczające silne i zmysł równowagi na tyle rozwinięty, aby utrzymać pionową postawę ciała. Jeśli córka umie już siedzieć prosto to następnym etapem będzie dla niej nauka raczkowania co jest bardzo istotne przy stymulacji połączeń między obiema półkulami mózgu. Jeśli ma Pani inne obawy lub wątpliwości odnośnie rozwoju córeczki proszę zwrócić się do pediatry, do którego chodzi dziecko.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn