Jak rozumieć takie zachowanie rocznego dziecka?

Moja coreczka ma 16 miesiecy I czasami teraz to sie czesciej powtatza probuje trzepac nozkami tak jak by chciala zdjac skarpetki ale ich nie ma na nozkach I to samo jak zakladam jej buty tez to robi jak nic nie ma na nozkach to tez (buty ma dopasowane dobrze) z góry dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

rozwój dziecka w tym wieku jest niezwykle dynamiczny i ciężko jest określić, co jest normą, a co nie, gdyż każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Tak małe dzieci mają jeszcze niewykształcony układ nerwowy, dlatego ciągle to testują. Może to się objawiać machaniem rączkami lub nóżkami. Dzieci w ten sposób pokazują emocje. Być może Pani córeczka traktuje takie zachowanie jako formę zabawy.

Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona takim zachowaniem córeczki, to warto udać się do pediatry w celu oceny stanu zdrowia oraz do psychologa dziecięcego, który zobaczy, jak córka się rozwija. Dzięki temu będzie Pani spokojniejsza.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/machanie-rak-w-radosci-u-5-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/machanie-raczkami-przez-3-latke-podczas-ekscytacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obsesyjne-machanie-rekoma-u-7-miesiecznego-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty